LGS Sayısal Konuları 2021 – LGS Sayısal Soru Dağılımları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LGS Sayısal Konuları 2021 ve LGS Sayısal Soru Dağılımları aşağıdaki tablolarda verilmiştir. Sayısal oturuma (2. Oturum) girecek adayların  hangi derslerin testlerini çözeceği, testlerde kaç soru olduğu, hangi konulardan sorumlu olduklarını ve Soru dağılımlarını aşağıda detaylı olarak belirttik.

Adayların güncel 8. Sınıf Sayısal Konularına son aylar veya son haftalar kala bakarken, soru dağılımlarında her sene çıkan sorulara özen göstermesi aday için daha yararlı olacaktır. LGS Sözel konularına ve LGS konularına ulaşmak için tıklayınız .

2021 LGS Sayısal Konuları ve Soru Dağılımları

LGS Sayısal Konuları ve Soru Dağılımları MEB

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) Güncel Sayısal Konuları ve Soru Dağılımları aşağıda verilmiştir. LGS’de sayısal adaylara bir kitapçıkta 20 Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere 20 soru sunulacaktır. Aday 1. Oturumdan (Sözel) çıktıktan 45 dakika sonra 2. Oturum (Sayısal) sınava girecektir

Adaylara verilen süre ise 80 dakikadır (1 saat 20 dakika), yani bilginin ön plana çıktığı bir sınavdır. Sayısal oturumda aynı kitapçık içinde verilen 2 testten İstedikleri konudan (Matematik ve Fen Bilimleri) başlamakta serbesttirler.

LGS Sayısal (2. Oturum) testinde sorulacak 40 sorunun dağılımı şu şekildedir:

  • Matematik: 20 soru
  • Fen: 20 soru

2021 LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

LGS KONULARI 2018 2019 2020
Çarpanlar ve Katlar 1 1 3
Üslü İfadeler 2 2 4
Kareköklü  İfadeler 3 3 3
Veri Analizi 1 3
Basit Olayların Olma Olasılığı 1 1 3
Cebirsel İfadeler  ve Özdeşlikler 2 1 4
Doğrusal  Denklemler 3 4
Eşitsizlikler 2 2
Üçgenler 2 1
Geometrik Cisimler 2 1
Dönüşüm Geometrisi 1 2
Eşlik ve Benzerlik 1 1
TOPLAM 20 20 20

Güncel LGS Matematik konuları yeni tip sorulardır. Adayların bol bol soru çözmesini tavsiye ederiz.

2021 LGS Fen Bilimleri Konuları ve Soru Dağılımları

KONULAR 2018 2019 2020
Mevsimler ve İklim 1 1 3
DNA ve Genetik Kod 1 3 8
Basınç 1 2 5
Madde ve Endüstri 2 6 4
Basit Makineler 2 2
Enerji Dönüşümleri ve Çevre Bilimi 7 3
Elektrik Yükleri ve Elektrik Enerjisi 3 3
Hücre Bölünmesi ve Kalıtım 1
Işığın Kırılması 1
Ses 1
Toplam 20 20 20

Güncel LGS Fen Konuları 20 sorudan oluşmaktadır. Adayların bol bol soru çözmesini, LGS Sayısal Konuları ve Soru Dağılımlarını dikkatli incelemesini iyi bir analiz yapmasını öneririz.

2021 LGS Sayısal konularının ve soru dağılımlarının tamamı burasıdır. Sitemizdeki veriler MEB tarafından alınmaktadır. Adaylara Başarılar Dileriz. Güncel LGS Ders Konularına Bakmak için Tıklayınız.

LGS Sayısal Konularına Nasıl Çalışmalıyım?

LGS ile beraber zorlaşan Sayısal soruları öğrencilere nasıl çalışmalıyım? çok soru çözmem gerekli mi? Sorularını sordurdu. Sayısal konular tabi ki de sayısal konular kadar konu çalışmayı gerektirmez, lakin yinede konuyu bilmeden soruyu çözemezsiniz.Sayısal konular yeterince konu çalışıp, düzenli bir program oluşturduktan sonra durmadan soru çözmeniz çözemediğiniz soruları öğretmenlerden veya dışarıdan yardım almanız sizin için çok yararlı bir çalışma programı olacaktır.

Konu denemeleri veya oturum denemeleri rakiplerinizden bir adım daha öne geçirmektedir. Özellikle LGS yaklaşırken bol bol deneme çözüp eksiklerinizi kapatmanız sizi hayalinizdeki liseye götürmenizde çok yardımı dokunacaktır.

LGS Sayısal kaç soru kaç dakikadan oluşur?

LGS Sayısal Konuları Matematik ve Fen Bilimleri  testiyle aynı oturumda (2. oturum) yapıldığı için adayın 2 test 20’şer soru olmak üzere 40 soruya 80 dakika verilmektedir.

LGS Sayısal Konuları 2021 – LGS Sayısal Soru Dağılımları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir