LGS İnkılap Tarihi Konuları – 2021 LGS İnkılap Tarihi Soru Dağılımları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LGS İnkılap Tarihi Konuları ve 2021 LGS İnkılap Tarihi Soru Dağılımları aşağıdaki tabloda verilmiştir. Soru sayısı 10 olan Liseye Geçiş Sınavı (LGS) İnkılap sınavı sözel birinci oturumdadır. LGS Sözel alanında toplam 50 soru vardır. Geriye kalan 40 soru (20) Türçe, (10) Din Külürü ve (10) İngilizce sorularından oluşmaktadır.

Sınava girecek aday güncel LGS İnkılap Tarihi konuları ve soru dağılımlarının olduğu tabloyu iyi değerlendirmeli ve programlı çalışılmalıdır.

Adayların 8. Sınıf İnkılap Tarihi konularına son aylar veya son haftalar kala bakarken, soru dağılımlarında her sene çıkan sorulara özen göstermesi aday için daha yararlı olacaktır.

2021 LGS İnkılap Tarihi Konuları ve Soru Dağılımları

LGS İnkılap Konuları ve Soru Dağılımları MEB

Sitemizdeki verilerin tamamı MEB tarafından yayımlanan güncel bilgilerdir. LGS İnkılap Tarihi konuları ve soru dağılımları tablosundaki konuların bütünü bu sene girecek adayların konuları olup yıl içinde kaç soru çıktığını belirten bir tablodur. Şimdiden girecek adaylara başarılar diliyoruz.

2021 LGS İnkılap Tarihi Konuları

LGS İnkılap Tarihi 1. Dönem Konuları

  • Bir Kahraman Doğuyor
  • Milli Uyanış: Bağımsızlık Yolunda Atılan Adımlar
  • Milli Bir Destan; Ya İstiklal Ya Ölüm

LGS İnkılap Tarihi 2. Dönem Konuları

  • Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar
  • Demokratikleşme Çabaları
  • Atatürkçülük
  • Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası ve Atatürk’ün Ölümü
  • İkinci Dünya Savaşı Ve Sonrası

2021 LGS İnkılap Tarihi Soru Dağılımları

KONULAR 2018 2019 2020
Bir Kahraman Doğuyor 1 1 3
Milli Uyanış: Bağımsızlık Yolunda Adımlar 2 2 4
Milli Bir Destan: Ya İstiklal, Ya Ölüm 2 3
Atatürkçülük ve Çağdaşlaşan Türkiye 5 4
Atatürk Dönemi Dış Politika 1 1
Atatürk’ün Ölümü ve Sonrası 1
Toplam 10 10 10

Güncel LGS İnkılap Tarihi Soru Dağılımları tabloda gösterildiği gibidir. 2021 LGS İnkılap Konuları 20 sorudan oluşmaktadır. Adayların bol bol konu çalışmasını tavsiye ederiz.

2021 LGS İnkılap Tarihi konularının ve soru dağılımlarının tamamı burasıdır. Sitemizdeki veriler MEB tarafından alınmaktadır. Adaylara Tekrardan Başarılar Dileriz. Güncel LGS Ders konularına bakmak için tıklayınız .

LGS İnkılap Tarihi Konularına Nasıl Çalışmalıyım?

Küçük yaştan itibaren İnkılap Tarihi konuları aklımızda yer tutar ama bu dersin konularını öğrenmek kadar unutmak da çok hızlı gerçekleşir. Bu nedenle inkılap tarihi çalışırken konuları doğru şekilde çalışarak kalıcı hale getirmek hem okulda hem LGS sınavlarında başarıyı artırıyor. Adayın okuldaki anlatılan konunun birkaç konu ilerisinde gitmesi adayın çok yararına olacaktır.

Lise adayı İnkılap Tarihi çalışırken unutmamalıdır ki sadece bilgi değil zaman, stres yönetimi ve heyecan gibi birçok alanda yarışa girmektedir. Bu yüzden adayın ne kadar sınav öncesi gerçek LGS’ye yakın sınavlar çözerse o kadar yararına olacaktır.

LGS İnkılap Tarihi kaç soru kaç dakikadan oluşur?

LGS  İnkılap Tarihi, Türkçe, Din Kültürü ve İngilizce testiyle aynı oturumda (1. oturum) yapıldığı için adayın 4 test Türkçe 20 geriye kalan konular 10’ar soru olmak üzere 50 soruya 75 dakika verilmektedir.

LGS İnkılap Tarihi Konuları – 2021 LGS İnkılap Tarihi Soru Dağılımları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir