LGS İngilizce Konuları – 2021 LGS İngilizce Soru Dağılımları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LGS İngilizce Konuları ve 2021 LGS İngilizce Soru Dağılımları aşağıdaki tabloda verilmiştir. Soru sayısı 10 olan Liseye Geçiş Sınavı (LGS) İngilizce sınavı sözel birinci oturumdadır. LGS Sözel alanında toplam 50 soru vardır. Geriye kalan 40 soru (20) Türkçe, (10) İnkılap Tarihi ve (10) Din Kültürü sorularından oluşmaktadır.

Sınava girecek aday güncel LGS İngilizce konuları ve soru dağılımlarının olduğu tabloyu iyi değerlendirmeli ve programlı çalışılmalıdır.

Adayların 8. Sınıf İngilizce konularına son aylar veya son haftalar kala bakarken, soru dağılımlarında her sene çıkan sorulara özen göstermesi aday için daha yararlı olacaktır.

2021 LGS İngilizce Konuları ve İngilizce Soru Dağılımları

LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımları MEB

Sitemizdeki verilerin tamamı MEB tarafından yayımlanan güncel bilgilerdir. LGS İngilizce konuları ve soru dağılımları tablosundaki konuların bütünü bu sene girecek adayların konuları olup yıl içinde kaç soru çıktığını belirten bir tablodur. Şimdiden girecek adaylara başarılar diliyoruz.

2021 LGS İngilizce Konuları

LGS İngilizce 8.Sınıf (1. Dönem) Konuları

  • Unit I: Friendship (Arkadaşlık)
  • Unit II: Teen Life (Genç Hayatı)
  • Unit III: İn the Kitchen (Mutfakta)
  • Unit IV: On the Phone (Telefonda)
  • Unit V: The Internet (İnternet)

LGS İngilizce 8.Sınıf (2. Dönem) Konuları

  • Unit VI: Adventures (Maceralar)
  • Unit VII: Tourism (Turizm)
  • Unit VIII: Chores (Ev işleri)
  • Unit IX: Science (Bilim)
  • Unit X: Natural Forces (Doğal Afetler)

2021 LGS İngilizce Soru Dağılımları

KONULAR 2018 2019 2020
Friendship 2 1 2
Teen Life 1 3 2
In The Kitchen 1 1 2
On The Phone 1 2
The Internet 1 1 2
Adventures 1 1
Tourism 3
Chores 1 1
Science 1
Natural Forces
Toplam 10 10 10

Güncel LGS İngilizce Soru Dağılımları tabloda gösterildiği gibidir. 2021 LGS İngilizce Konuları 20 sorudan oluşmaktadır. Adayların bol bol konu çalışmasını tavsiye ederiz.

2021 LGS İngilizce konularının ve soru dağılımlarının tamamı burasıdır. Sitemizdeki veriler MEB tarafından alınmaktadır. Adaylara Tekrardan Başarılar Dileriz. Güncel LGS Ders konularına bakmak için tıklayınız .

LGS İngilizce Konularına Nasıl Çalışmalıyım?

LGS İngilizce konuları ve sorularını anlamak için derste iyi dinlemek gerekmektedir. İngilizce anlamaya dayalı ve belli kalıpları olan derstir. Adaylar İngilizce dersinde Öğretmenini ne kadar iyi takip ederse derse ilgi gösterip ödevlerini yaparsa aday için yeterli olacaktır.
Son sınıf öğrencisinin yardımcı kaynaklardan destek alması ve Konu denemeleri çözmesi diğer adayların önüne geçirmektedir. Lise adayı Öğretmenini boş bırakmamalı yapamadığı, anlamadığı soruları gün ağırmadan sormalıdır.

LGS İngilizce kaç soru) Kaç dakikadan oluşur?

LGS İngilizce, Türkçe, İnkılap Tarihi  ve Din Kültürü testiyle aynı oturumda (1. oturum) yapıldığı için adayın 4 test Türkçe 20 geriye kalan konular 10’ar soru olmak üzere 50 soruya 75 dakika verilmektedir.

LGS İngilizce Konuları – 2021 LGS İngilizce Soru Dağılımları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir