2022 LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 LGS İngilizce Konuları ve LGS İngilizce Soru Dağılımları aşağıda verilmiştir. Adaylar 20 sorudan oluşan Liseye Geçiş Sınavı (LGS) İngilizce sınavına birinci oturumda gireceklerdir. LGS Sözel alanında geriye kalan 40 soru İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve Türkçe alanlarından oluşmaktadır.

 • LGS Sözel Konuları (1. Oturum) : 50 Soru
 • Türkçe: 20 soru
 • İnkılap Tarihi: 10 soru
 • Din Kültürü: 10 soru
 • İngilizce: 10 soru

LGS Türkçenin kat sayısı matematik ve Fen bilimleri alanıyla aynı olmakla beraber 4 olarak belirlenmiştir. Geriye kalan derslerin kat sayısı MEB tarafından 1 olarak belirlenmiştir.

Sınava girecek aday 2022 LGS İngilizce konuları ve LGS İngilizce soru dağılımları olduğu tabloyu iyi değerlendirmeli ayrıca programlı çalışılmalıdır.

2022 LGS İngilizce Konuları ve Soru dağılımları tablosunda geçmiş yıllardan bu yana çıkan konuları ve soru sayılarını sizler için düzenledik.

Adayların İngilizce konularına son aylar veya son haftalar kala bakarken, soru dağılımlarında her sene çıkan sorulara özen göstermesi aday için daha yararlı olacaktır.

Peki bu 2022 LGS İngilizce Konuları nerelerden çıkacak?

2022 LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımları

2022 LGS İngilizce Konuları2022 LGS İngilizce Konuları, sitemizdeki verilerin tamamı MEB tarafından yayımlanan güncel bilgilerdir. 8. Sınıf LGS İngilizce konuları ve soru dağılımları tablosundaki konuların bütünü bu sene girecek adayların konuları olup yıl içinde kaç soru çıktığını belirten bir tablodur. Şimdiden sınava girecek adaylara başarılar diliyoruz.

LGS SINAVINDA KAÇ SORU VAR? 2022 LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımları nelerdir?

2022 LGS İngilizce Konuları

 • 1.Dönem 8.Sınıf İngilizce Konuları
 • Unit 1: Friendship
 • Unit 2: Teen Life
 • Unit 3: In the Kitchen
 • Unit 4: On the Phone
 • Unit 5: The Internet
 • 2.Dönem 8.Sınıf İngilizce Konuları
 • Unit 6: Adventures
 • Unit 7: Tourism
 • Unit 8: Chores
 • Unit 9: Science
 • Unit 10: Natural Forces

2022 LGS İngilizce Soru Dağılımları

2022 LGS İngilizce Konuları ise şu şekildedir;

KONULAR 2018 2019 2020 2021
Friendship 2 1 1
Teen Life 1 3 3
In the Kitchen 1 1 1
On the Phone 1 1
The Internet 1 1 1
Adventures 1 1 1
Tourism 3
Chores 1 1 1
Science 1 1
Natural Forces
TOPLAM 10 10 10 10

Güncel 2022 LGS İngilizce konuları 10 sorudan oluşmaktadır. İngilizce, adaylar için çalışılması gereken bir derstir.

2021 LGS İngilizce, adayların bol bol konu çalışmasını tavsiye ederiz.

Adayların LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımlarını dikkatli incelemesini iyi bir analiz yapmasını öneririz.
2022 LGS İngilizce Soru Dağılımları2022 LGS İngilizce konularının ve soru dağılımlarının tamamı burasıdır. Sitemizdeki veriler MEB tarafından alınmaktadır. Adaylara Tekrardan Başarılar Dileriz.

2022 LGS ne zaman?

LGS sınavının ne zaman olduğu bilinmemekle beraber yine aynı tarihlerde yani 2022 haziran ortalarında yapmaları öngörülmektedir.

LGS İngilizce Konularına Nasıl Çalışmalıyım?

LGS İngilizce konuları ve sorularını anlamak için derste iyi dinlemek gerekmektedir. İngilizce anlamaya dayalı ve belli kalıpları olan derstir. Adaylar İngilizce dersinde Öğretmenini ne kadar iyi takip ederse derse ilgi gösterip ödevlerini yaparsa aday için yeterli olacaktır.
Son sınıf öğrencisinin yardımcı kaynaklardan destek alması ve Konu denemeleri çözmesi diğer adayların önüne geçirmektedir. Lise adayı Öğretmenini boş bırakmamalı yapamadığı, anlamadığı soruları gün ağarmadan sormalıdır.

LGS İngilizce kaç soru) Kaç dakikadan oluşur?

LGS İngilizce, Türkçe, İnkılap Tarihi  ve Din Kültürü testiyle aynı oturumda (1. oturum) yapıldığı için adayın 4 test Türkçe 20 geriye kalan konular 10’ar soru olmak üzere 50 soruya 75 dakika verilmektedir.

LGS Konularına Nasıl Çalışmalıyım?

LGS sınavı cidden hafife alınmayacak, neredeyse üniversite sınavında çıkan soruların bir benzerlerini sordukları bir sınav olmuştur. Bu yüzden azimli, İstikrarlı ve düzenli çalışmayla bu süreci çok rahat atlatabilirsiniz. Bol soru çözümü ve yeterince LGS denemeleri çözmenizin çok faydası dokunacaktır.

LGS Kaç Soru ve Kaç dakikadır?

LGS sözel (1. oturum) ve sayısal (2. oturum) alanları olarak ikiye ayrılmaktadır. Sözel alanda  (20) Türkçe, (10) İnkılap Tarihi, (10) Din Kültürü ve (10) İngilizce olmak üzere Sözel oturum 50 soru 75 Dakikadır. 

2. Oturuma girmeden 45 dakika ara olduktan sonra Sayısal oturuma girilecektir. Sayısal Alanda (20) Matematik ve (20) Fen olmak üzere Sayısal oturum 40 soru 80 dakikadır.

2022 LGS Konuları Hangi Dönemden Çıkacak?

2022 LGS İngilizce Konuları 8. sınıfın ilk dönemi ve ikinci dönemlerinden çıkmaktadır. İki sene Pandemi dolayısıyla ikinci dönemden çıkmamıştır. Bu sene Lise adayları her iki dönemden de sorumlular.

LGS oturumlar arası (Sınav arası) kaç dakikadır?

LGS iki oturumdan oluştuğu için sınav arası da vardır. Sınav arasında öğrencinin bulunduğu okuldan çıkmaması gerekmektedir. LGS 1. Oturum (Sözel) sınavı bittikten sonra ara başlamaktadır ve sınav arası 45 Dakikadır. Ara Bittikten sonra 2. Oturum (Sayısal) sınavı başlayacaktır.

LGS Nasıl bir sınavdır?

Liselere geçiş sınavı (LGS) nasıl bir sınav olduğunu maddeler halinde özetleyelim.

 • LGS’ de 90 soru yer almaktadır ve bu soruları cevaplaması için öğrencilere 155 dakika süre verilmektedir.
 • Sınav sözel ve sayısal olmak üzere 2 oturumda gerçekleşmektedir. Sözel bölümde 50 soru yer almaktadır ve  bu sorular için 75 dakika süre verilmektedir. Sayısal bölümde 40 soru yer almaktadır ve bu sorular için  80 dakika süre verilmektedir. İki oturum arasında, 45 dakika mola verilmektedir..
 • Sınavda öğrenciler 8. sınıf konularından sorumlu tutulmaktadır. Sınav test şeklinde gerçekleştirilmektedir.
 • Sınavda Türkçe-Matematik ve Fen bilimleri derslerinden 20’şer soru yer almaktadır ve bu derslerin kat sayısı dörttür. İnkılap tarihi, İngilizce ve Din Kültürü derslerinden 10’ar soru yer almaktadır ve bu derslerin kat sayısı birdir.
 • Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Anadolu Teknik Programları, özel program ve proje uygulayan Anadolu Liseleri ve Anadolu İmam Hatip Liseleri merkezi sınavla öğrenci alan okullardır.
 • Bu liselere LGS puan üstünlüğüne göre (yüzdelik dilim) merkezi yerleştirme yapılmaktadır.
 • Puanın eşit olması halinde sırasıyla ortaokul başarı puanı üstünlüğü, 8,7,6.sınıf yıl sonu başarı puanı üstünlüğü, yaşa göre küçük olma, okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre merkezi yerleştirme yapılmaktadır.
 • Sınavda 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir ve puan hesaplanırken standart sapma dikkate alınmaktadır.

ADRESE DAYALI YERLEŞTİRME SİSTEMİ:

Bu sistemde öğrencinin merkezi sınava girmesine gerek yoktur. Tercih döneminde, öğrencinin ikametgah adresi dikkate alınarak e–okul üzerinden okul tercih listeleri yayınlanmaktadır. Tercih listeleri kayıt alanı, komşu kayıt alanı ve kayıt dışı alan şeklinde üç başlık altında ilan edilmektedir. Öğrenciler bu listelerde yer  alan   en çok beş okul tercihinde bulunabilmektedir. Yerleştirme merkezi olarak yapılmaktadır.

Yerleştirmede öğrencinin ikametgah adresi, ortaöğretim başarı puan üstünlüğü, öğrencinin özürsüz devamsızlık yaptığı gün sayısının azlığı, tercih önceliği dikkate alınmaktadır. Eşitlik sağlanması halinde yaşça küçük olan öğrenciye yerleştirmede öncelik verilmektedir.

2022 LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir